"חוכמת השבוע" מאת ענת דור

חוכמת השבוע/ ביקורת מאת חגי הופר

"חוכמת השבוע – כלים לצמיחה אישית" מאת ענת דור (מדיה 10, 2015) מציע קריאה בפרשות השבוע דרך זווית הראיה של טכניקת ה – NLP. הכותבת היא מדריכה בשיטה זו וגם הייתה מורה לתנ"ך כך שהשילוב נראה כמתבקש. קראתי כבר פרשנויות לפרשות השבוע מזוויות רבות, אך בדרך כזו עוד לא נתקלתי ועל כן עניין אותי לקרוא בספר.

הספר עצמו חביב מאוד והוא עומד במשימה שהציב בפני עצמו בכל פרשה ופרשה, כשלעיתים החיבור יותר מובהק ולעיתים פחות. מהפרשות שבהן החיבור יותר מובהק, ועל כן גם יותר מעניין וקולע, אוכל למנות, למשל, את אלה:

הדיברה האחרונה בעשרת הדיברות היא "לא תחמוד". כבר המפרשים הקדמונים שאלו כיצד ניתן לצוות על דבר שבלב, או במחשבה? אך זהו ממש העיקר בשיטת ה – NLP – מה שבמחשבה משפיע על המעשה, ולכן בוודאי שיש להתייחס אליו!

כמו כן, בהמשך התורה מתוארים דיני נדרים. הנדר יכול להיראות כדבר מוזר ולא מובן, אשר לא מובן למה הוא נחוץ. אלא שגם לפי שיטת ה – NLP יש חשיבות גדולה לומר את ההתחייבויות שלך בפני עצמך בקול רם, שהוא יותר מחייב.

פרשה נוספת היא פרשת המרגלים ובה אפשר לראות בבירור, שלמרות שעשרת המרגלים המלעיזים ראו את אותה ארץ כמו יהושע בן נון וכלב בן יפונה, הרי שהם ראו בה דופי בעוד האחרונים מצאו בה טוב. הכול תלוי באופן בו אנו מפרשים את מה שאנו רואים.

בפרשות אחרות, כאמור, לפעמים החיבור הוא קצת פחות קולע ויכול להיראות כמאולץ, וגם, עליי להודות, יש חזרה מסוימת על מספר נושאים, אך כנראה שהדבר הכרחי בסוג טקסט כזה, שמתייחס לפרשות נתונות ולא מנסה לתת תורה מסודרת של ה – NLP.

את התובנות המובאות בספר מלוות דוגמאות חיות, סיפורים של מטופלים של המחברת, והדבר מוסיף לספר מימד נוסף חשוב.

כמו כן, כל פרק פותח בצילום מרהיב, אשר מוסיף מאוד להנאה האסתטית מן הספר, שגם היא משפיעה על הנפש בדרכה.

 

לסיכום, ספר חביב, אשר מספק זווית ראייה נוספת לפרשות השבוע, שנדמה היה שנבחנו כבר מכל כיוון.

חוכמת השבוע

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s