בעקבות כניסתה של אמזון לארץ

בעקבות כניסתה של אמזון לארץ, אני מאוד מקווה שהם יתאימו גם את הפלטפורמה שלהם של הספרים הדיגיטליים גם לעברית, מה שלא ממש קיים עכשיו. זאת תהיה רעידת אדמה לשוק הספרים בארץ, ואני חושב שלחיוב.
ראשית, למשל, היום בידיעות התפרסמה כתבה ששיתפתי, המספרת שגם ההוצאות הגדולות התחילו לגבות כסף מסופרים. הקטנות והעצמאיות עושות זאת מזמן. מדובר בסכומים לא מבוטלים של 20,000, 30,000 ש"ח ויותר. נראה לי שסופר צעיר יוכל להסתפק בתור התחלה בהוצאת ספרו בפורמט דיגיטלי בלבד. גם כך, אגב, את רוב הספרים שיוצאים לא קונים במידה מספקת, אם לדבר בלשון המעטה.
שנית, המחירים היום של ספרים דיגיטליים הם לא הגיוניים לדעתי. הם נעים סביב ה-40 ש"ח, וזה הרבה יותר מדי, קרוב מאוד לעלות ספר פיזי, שדורש הדפסה, שינוע, אחסון ועוד. ספר דיגיטלי צריך לעלות כ-25 ש"ח להערכתי, וכך אכן הם עולים בזמן שהם 'במבצע' – מה שקורה לא מעט. ההשפעה של אמזון כאן יכולה להיות קריטית, כמובן.
שלישית, עצם הפורמט הדיגיטלי. למעשה, הוא הרבה יותר נוח ויעיל, וגם טוב לסביבה. שלא לדבר על זה שמשלב מסוים גם אין מקום בבית לעוד ספרים. ושהם צוברים אבק שצריך לנקות מדי פעם. אמנם אנשים מחוברים רגשית לספרים הפיזיים, לריחם וכיוב', אבל דבר זה יכול להשתנות. אני, למשל, בחודשים האחרונים עברתי לקרוא כמעט אך ורק בפורמט דיגיטלי, ואני מבסוט ממנו מאוד. זאת למרות שקודם הייתי מחובר מאוד לספרים הפיזיים ולא הייתי יכול לשער שמעבר כזה יקרה. גם כאן, אמזון יכולה לשנות את תרבות הקריאה, ואני חושב שלחיוב.
אני קורא אם כך לאמזון להרים את הכפפה ולהתאים את האתר שלהם לעברית!

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s