על הקלטות נתניהו-מוזס שהוצגו ב'המקור'

ההקלטות שהציגו במקור אתמול היו מטרידות מאוד, איך שלא מסתכלים על זה. אתמול כתבתי בקיצור – משהו רקוב בממלכת דנמרק. למעשה, הרקבון עמוק וכולל, ושוב – לא משנה איך מסתכלים על זה.
אם אתה מתנגד-ביבי אז ביבי רקוב וגם מוזס. ואם אתה תומך-ביבי (נראה שזו החלוקה המתאימה יותר, וכבר אין ימין ושמאל קלסיים, ממש כפי שטוענת הסיסמה של גנץ) – אז מוזס רקוב, וגם המשטרה, הפרקליטות ומי לא בעצם. גם כבל, לפיד ועוד. בכל מקרה – יש פה רקבון.
בעניין ביבי – ההקלטות כמובן מטרידות מאוד. על פניו – שוחד ברור. מצד שני, הוא טוען שהוליך את מוזס שולל. אם זה נכון אז באמת אין פה כלום. צריך לבדוק האם ניסה באמת לקדם את חוק ישראל היום. מצד אחד – קיים פגישות והתייעצויות בנוגע אליו. מצד שני – החוק בסוף נפל. ולא רק זאת, אלא שזו כנראה הסיבה שהלכנו לבחירות.
בכל מקרה מסתמן כאן שאני נוטה להסכים עם עמית סגל – זה או שוחד, או כלום, אבל לא מרמה והפרת אמונים – כלפי מוזס! – זה אבסורד.
אז למה הורידו את חומרת האישום למרות שהמלצת הפרקליטות הייתה אחרת? כאן איני יכול לחמוק מהמחשבה שזה נעשה כדי שלא יואשם מוזס! כי לשוחד צריך שני צדדים. ומוזס כנראה מספיק חזק כדי להפעיל קשרים. זו אמנם תיאוריית קונספירציה, אך איני יכול שלא לחשוב עליה.
מוזס כמובן, בין אם מואשם ובין אם לא, יוצא רע מאוד, ואיתו עיתונו כולו. ממש בושה שככה נראה עיתון מרכזי בישראל. אחרי שמיעת ההקלטות האלה צריך להיות תמים במיוחד כדי לקבל איזושהי כותרת או ידיעה כמו שהיא מהעיתונות ומהתקשורת. אם כך זה בידיעות, כך זה כנראה גם אצל אחרים.
וחלקית, הדבר ברור. בוואלה בעבר – לפי העדויות הברורות שהביאו בתוכנית קודמת של המקור – ברור שהייתה הטיה והנחתת תכנים. ישראל היום הוא ודאי עיתון מגויס – אחרת מה הסיבה שאדלסון מוכן להפסיד עליו מאות מיליוני דולרים? וכן הלאה.
וגם, כמובן, אי אפשר להתעלם שביבי היה מעורב בכל אמצעי התקשורת האלה. בין אם ייצא אשם או לא, ברור שהוא מעורב עד צוואר בשוק התקשורת. זה הדבר החשוב לו ביותר. ואפשר שזה הדבר שבסופו של דבר יעמוד לו לרועץ ויפיל אותו. כך גם היה מעורב באופן בולט ויוצא דופן בסוגיית הערוץ הראשון שהפך לתאגיד השידור כאן. ממש הטיל את כל כובד משקלו בעניין הזה. והיה גם משבר סביב ערוץ 10. את העניינים המשפטיים יחליטו המשפטנים, אבל המעורבות המוגזמת שלו בנושא ברורה.
למעשה, כך היה כבר במהלך הכהונה הראשונה שלו ב-1996. איך אני יודע? כי בזמנו כתבתי עבודה בתקשורת על הנושא באוניברסיטה. את הדברים האלה מעטים זוכרים היום.
עד כאן והריקבון כבר מגיע לשמיים. אך בשמאל מרחיבים אותו גם ליועץ המשפטי, ובימין מרחיבים אותו גם למשטרה ולפרקליטות. כך למשל רק בימים האחרונים הציגו הקלטה מפלילה מסוימת נגד הפרקליטה ליאת בן-ארי. וכמובן טענות נגד כבל.

נראה שרק אדם אחד יוצא נקי כאן, האיש שצפה את הסתאבות המערכת (בין אם יש קשר בין הדברים ובין אם לא) – הפרופ' ישעיהו לייבוביץ.

וסיומת חלופית למתנגדים – נקווה שהגשם שהחל לרדת ישטוף גם את הטינופת הזאת.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s