כמה הגיגים פוליטיים

כמה הגיגים פוליטיים
1.
התחיל להיות די נעים בחוץ וזו הזדמנות טובה להגיד, שצריך לזכור שכפי שהדברים נראים עכשיו, לא תקום ממשלה בקרוב. ביבי מפרסם שאין ממשלה לגנץ בלי הערבים, ומרבים לבקר אותו על כך, אבל הוא צודק. וגנץ מצידו לא מספק כל תסריט אחר אפשרי, שוב, גם לא בפעם השלישית. תחת זאת הוא כותב כל הזמן "כשאקים ממשלה" והיהירות הזו מרגיזה אותי. תגיד 'אם אני ארכיב ממשלה'. בינתיים כל מנהיג בשמאל-מרכז שהתבטא כך לא הצליח. לא הרצוג, לא גבאי, למרות שהיו בטוחים בעצמם. קצת צניעות לא תזיק.
אבל, יש בעיה נוספת והיא שכלל לא ניתן לתת ביקורת. הכול דיכוטומי מדי, או שאתה בעדנו או נגדנו. אמרת ביקורת על גנץ? נו, אז אתה בטח תומך בביבי. אז אם צריך לומר זאת בכלל, איני תומך בביבי, ומעבר לכל בעיותיו, גם הוא כרגע לא יכול להקים ממשלה. אלא אם כן יקרה משהו בלתי צפוי והגוש שלו יקבל יותר מ-61 מדנטים. אך צריך להודות גם בזה – הוא יותר קרוב לזה מגנץ.
במצב עניינים שכזה אני לא מוצא הרבה סיבות בכלל לצאת מהבית ביום הבחירות, ואם לא היה מדובר בעניין של רבע שעה – לא הייתי טורח.
לגבי כל תעמולת הבחירות מימין ומשמאל – היא עוברת לי מעל לראש.

2.
גנץ צריך לעשות ממשלת אחדות עם ביבי, למרות כתבי האישום. נכון, ראש ממשלה עם כתבי אישום חמורים זה לא קביל בכלל, אבל מה לעשות שזה מה שחצי העם בחר. למרות כתבי האישום, חצי העם בחר ליכוד ומפלגות תומכות ליכוד. ולמרות כתבי האישום, רוב מוחלט של מתפקדי הליכוד בחרו ביבי ולא את אופציית סער שהוצעה להם.
ואל תחשבו שזה מוצא חן בעיניי, זה לא מוצא חן בכלל. אך זה העם שלנו ואיתו צריך לעבוד. נשמע מתנשא? שיישמע לכם איך שאתם רוצים.
מלבד זאת, אין הרבה הבדלים בין כחול לבן לליכוד. אלה תומכים במתווה טראמפ וגם אלה. אז למה לא ללכת ביחד? כך תהיה לצעדים שיינקטו תמיכה רחבה ולגיטימציה. וכחול לבן גם ייאזנו את הליכוד מפני משיכה ימינה מדי, כפי שנעשה עד עכשיו, וגם מפני הניסיונות לחמוק מהדין ולערער את מוסדות המשפט.
האם זה אומר שאצביע להם? לא. אני מצביע לדרך שאני חושב שהיא נכונה, בפתק אמת, אבל אני מקבל את זה שאני במיעוט כאן בארץ. זו דמוקרטיה, ולכן העם צריך להחליט, גם אם הוא מחליט ללכת לאבדון (מה שלא בטוח, אולי מעז ייצא מתוק). ומלבד זאת, אין דרך אחרת, אם רוצים להימנע מבחירות חוזרות שוב ושוב.
אבל האמת היא שהדעה הזו כלל לא פופולרית, כי מה שחשוב היום לאנשי ימין ושמאל כאחד, זה קודם כל לנגח את הצד השני.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s