הספד ההפגנות

אין לי ממש יכולת כרגע לסכם, או לעשות כל דבר אחר, ובכל זאת אנסה.
אז מה היה לנו עם ההפגנות? (היו לי עוד דברים לומר, אך אסתפק בזאת).
היו הפגנות נגד ביבי. מה הם רצו, שיתפטר? הרי ברור מראש שזו לא הייתה אופציה אמיתית. אבל הם רצו להוציא את כעסם. וכן, כמדומני, להוציא קצת מרץ בימי סגר משמימים אלה. לכן כתבתי בפייסבוק שההפגנות הן חיים. ואכן, הן החיו אותי. אמנם לא נכחתי בהן, גם מטעמים אישיים וגם כי למעשה לא התחברתי למסר, כאמור, ממש כמו מוקי (זוכרים?), אבל עקבתי בעניין אחרי השידורים של אור-לי בר-לב, שהיא אכן אלופה. ואגב, עקבתי אחריה עוד לפני שנהייתה כוכבת.
ועכשיו אסרו על ההפגנות. מה יהיה עם 'לא נוותר עד שביבי יתפטר' ושאר סיסמאות וירקות? כלאם פאדי, סיסמאות ריקות. אבל רגע, זכור לי עוד מישהו שנהג ועדיין נוהג לזרוק סיסמאות ריקות – הריהו גנץ, שאמר 'רק לא ביבי' ובסוף יושב עם ביבי, ועוד כמו פודל. אז סיסמאות ריקות החליפו סיסמאות ריקות אחרות, האם משהו השתנה? האם נעשה חשבון נפש? לדעתי לא. אנשים שזעמו על גנץ ואמרו שעשו שטות שלעולם לא יחזרו אליה, עשו הפעם שטות אחרת. אין למידת לקח. ותסלחו לי, אבל – הטמטום חוגג. ולא שאין על מה למחות – ודאי יש. אכן, 'נאשם בפלילים' מוליך את המדינה לעברי פי פחת, כדי להציל את עורו. בהזדמנות אחרת אולי נדבר על זה, אף שעל כך הרבה מדברים. כל הטענות נכונות, אבל לא הוא הכתובת. תנו למצביאי הליכוד המאוכזבים – ויש כאלה – להפגין מולו. זה יותר אפקטיבי. ואתם – הפגינו מול גנץ! הוא זה שאכזב אתכם. דרשו ממנו להתפטר! או לפחות שיעמוד על כמה דברים החיוניים לכם, כמו מניעת הסגר הדרקוני שהוטל עכשיו!
אבל לא כך נעשה, ודבריי שלא נשמעו בפעם הראשונה גם לא נשמעו בפעם השנייה. 'חוכמת המסכן בזויה ודבריו אינם נשמעים', כבר אמר קהלת. ועוד אמר, באותה השיטה כנראה – 'לא לחכמים לחם'. אך למעשה, אני הטיפש ביותר. המסה הקריטית של האנשים תמיד יפלו טוב, תמיד יהיה מי שידאג להם, מה שאין כן ליחיד.
על כן את שאר הגיגי ליבי אשמור לעצמי. מה גם שפני המציאות כבר השתנו.
זו צוואת ההפגנות.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s