עניינים שונים

הפוסט היומי, מכיוון שפייסבוק מוחרם.

1.

לא מוצאים היגיון בהנחיות?
לא מוצאים את ימינכם ואת שמאלכם?
(אבל מבחינה פוליטית – ודאי, איש איש במחנהו).
ההיגיון פשוט – כאוס הוא המצע האולטימטיבי לרודנות.
אבל אנשים לא הולכים אחר ההיגיון, אלא אחר הרגש.

2.

בתחילת המגפה אמרתי שתהיה לה תוצאה אחת מרכזית – העניים ייעשו עניים יותר והעשירים לא יפגעו הרבה, או אף יתעשרו יותר. זה בדיוק מה שקרה.
ומעניין לעניין – בזמן שעסקים קורסים הבורסה עולה, למישהו יש הסבר לזה?

3.

תגובה לאור-לי ברלב –

אני תומך בהפגנות. קודם כל כי זה יפה ומלא השראה, וגם כי בימים לחוצים אלה אני חושב שאנשים צריכים להוציא אנרגיה. זה גם כמובן אקט דמוקרטי ראוי. זאת למרות שלצערי אני לא חושב שההפגנות האלה יעזרו במשהו. ביבי לא ילך לשום מקום, לא מיוזמתו. מה חושבים, שאם אומרים לו ללכת הוא ילך? מה פתאום! ולמען האמת, אני מסכים עם דעת הצד השני, שבעצם אין כאן קייס. ביבי נבחר בבחירות דמוקרטיות, וגם בג"ץ אישר לו לכהן כראש ממשלה, למרות כתבי האישום נגדו, אז מה רוצים? זו השיטה! השיטה הדמוקרטית. בה אנו חיים ואין לנו אחרת. אם כבר, הייתי מפגין נגד גנץ ונגד עמיר פרץ ואיציק שמולי. הם גנבו את קולות בוחריהם. כאן יש קייס – הצבענו משהו אחד וקיבלנו משהו אחר, משהו הפוך בדיוק! גם כאן, כמובן, אין חוק שאומר שעל מועמד לעמוד בדיבורו, אך יש היגיון בבקשה הזו, היגיון רב! חבל שלא הולכים לפי היגיון זה ומפגינים נגד גנץ.
כמו כן, אני חושב שבשלב זה כדאי לארגן עצרת גדולה בכיכר רבין, עם נואמים והכול. היא גם תהיה עוצמתית מבחינת כמות המפגינים – שבת"א תמיד הם יותר מבי-ם – וגם נשמע דברים ברורים מפי הנואמים, דברים שלא ניתן יהיה להתעלם מהם. הפגנות בלי ראש זה יפה, אך יש להן גם חסרונות. כך היה בקיץ 2011 – מחאה שהשתתפתי בה – ושבסופה לא יצא דבר. תחושת דז'ה-וו. חוזרים על אותן טעויות. אך גם אז, מלבד המחאות הנקודתיות והמאהלים, ארגנו עצרות ענק בכיכר רבין.
טוב, אלה שני הגרוש שלי בנושא, ובהצלחה לכולם!

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s