על הלהבות הבוערות עכשיו (מאי 2021)

(פוסט שכתבתי מיד בתחילת המשבר הנוכחי, אבל השהיתי אותו כדי לא להלהיט את הרוחות. אבל בינתיים רבים אומרים דברים דומים, כך שאיני מחדש דבר, ובכל זאת אעלה אותו עכשיו. תובנה אחת שנוספה – ביחס למהומות אצל ערביי ישראל – ובכן, גם זה היה באוקטובר 2000).

פתאום הכול מתבהר. כן, דווקא עכשיו, כשהתותחים רועמים, וכל כלי התקשורת מיישרים קו עם תופי המלחמה הישראלים. ודאי, ישראל צריכה להגן על עצמה, ביטחון לפני הכול – אין חולק על דבר זה. אבל מאיפה הכול התחיל?
פשוט מאוד – ביום שישי, 7.5.2021, נכנסו כוחות משטרה למסגד אל אקצה, במתחם הר הבית, זרקו רימוני הלם בתוך המסגד, גרמו לעשרות פצועים, התקיפו גם מרפאה, והכול בזמן הרמדאן. מי שעשה זאת ידע היטב שהגפרור הזה יצית להבה. אני עצמי ידעתי זאת ואף אמרתי זאת בשבת. זה היה צפוי וברור.
ולזה נוספה עוד מתיחות סביב יום ירושלים ומצעד הדגלים, ומניעת הגעת מתפללים להר בליל אל קאדר, חגם המקודש.
ואכן, ההסלמה לא איחרה לבוא – טילים מעזה, והתפרעויות של ערביי ישראל.
האם העיתוי מקרי? – ממש לפני השבעת 'ממשלת השינוי', בלי הליכוד? אני סבור שלא, וכן סבורים כותבים שונים ברשתות החברתיות.
אבל לפחות בסבבים קודמים, מי שהעלה סברות כאלה מיד הושתק בתוקפנות. הרי אלו דברים שאין להעלות על הדעת! בכלל, בזמן מלחמה וסכנה יש לשתוק ולצופף שורות. האם אנחנו לא זוכרים קולות אלה? זוכרים היטב. אך מה לעשות שהמציאות היא כזו, כפי שהוצג לעיל.
ומה עוד חוזר? ההפצצות בעזה. מאז אתמול לפחות 11 ילדים מתו בהתקפות חיל האוויר. האם זה מוצדק? להערכתי – לא. אבל לפחות על סמך סבבים קודמים – הרי בישראל אסור לומר דבר כזה. צה"ל פועל ללא רבב, ואין לחלוק על כך.
והנה, בית הדין בהאג דווקא כן חשב שיש לחקור את התנהגות צה"ל במבצע הקודם בעזה. אבל הוא הרי מוטה ואנטישמי, ואוי למי שיצדד בו! אפילו חברים במר"צ גמגמו כאשר שאלו אותם על כך, ואני מבין אותם.
אבל עכשיו זה די ברור – אין מקום להרג זה, ומראש היה אפשר למנוע את כל ההסלמה.

מר"צ תמיד אמרה שהפתרון יכול לבוא רק בהידברות ובדרכי שלום, אך היא מפלגה קטנה ומנודה, ורק בלעג ובגידופים היא זכתה על דבריה הנכוחים. להט היצרים הפטריוטי, ובמיוחד בעת צרה, תמיד יהיה חזק יותר. ומנהיגי הימין יודעים זאת היטב.

מי עוד ממנהיגי הימין? אריאל שרון.
ב-28.9.2000 אריאל שרון עלה להר הבית והצית את האינתיפאדה השנייה. בכך הוא בלם את מהלכי השלום של אהוד ברק. מה שקורה עכשיו זה רק שידור חוזר של אותו תרגיל. שוב כניסה למסגד אל אקצה מבעירה להבות, במה שיכול להתפתח לאינתיפאדה שלישית, אם לא יידעו לכבות את הלהבות מהר.

כל ישראלי יודע שמסגד אל אקצה, או מתחם הר הבית, הוא חבית חומר הנפץ של המזרח התיכון. שוב ושוב אומרים את זה, זה לא נעלם מאיש. לכן מי שמדליק גפרור בקרבת חבית חומר הנפץ הזו יודע טוב מאוד מה הוא עושה.

לכן אני מקווה שתקום בהקדם ממשלת השינוי המיוחלת, בתקווה שלא תהיה פירומנית כקודמתה, שתשקיט את הלהבות הבוערות עכשיו, ושתשכיל לפנות לדרך אחרת, מועילה יותר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s