דברים בעקבות פרשת 'המימד החמישי'

אתמול צפיתי קצת באולפן הפוליטי שלפני החדשות בערוץ 13, עם איילה חסון – והתרגזתי. לא מפסיקים לדבר שם על הספין הזה, 'המימד החמישי'. בהתחלה הסיפור הזה שעשע אותי, כי הנה רואים פתאום את כל אלה שזלזלו בחוק בישראל נעשים 'אבירי שלטון החוק', אבל כשצפיתי בתוכנית השעשוע הפך לרוגז. כי מתייחסים לזה ברצינות ונותנים לזה יותר מדי מקום.
נאמר בפשטות – אין דומה מי שכבר מוגשים נגדו שלושה כתבי אישום לפרשה שרק עכשיו מתחילה להיחקר, וגנץ אפילו לא חשוד בה. מה גם שגנץ אמר שמקרה (לא סביר בעליל) שיוגשו נגדו כתבי אישום – מיד יפרוש מתפקידו. מה צריך יותר מזה? בזה אמור להסתיים ה'דיון'.
אף כי למעשה – יש יותר מזה. כי בפרקליטות אומרים שבקשת החקירה היא פוליטית ביסודה, על-ידי אדם שמונה בידי השר אוחנה, ונגד עמדת היועמ"ש מנדלבליט. ועכשיו ברור מה יאמרו – שצד אחד פוליטי בדיוק כמו השני. ובכן, אני איני חושב כך, ומדאיג אותי שאכן הצליחו להביא את השחיתות שלהם עד הפרקליטות. אבל במילא, זה לא משנה. אם החליטו לחקור – שיחקרו. חזרה לעניין הקודם – עדיין אין מקום להשוואה בין המקרים.
אז מה שמרגיז אותי הוא שבתקשורת מתייחסים לספין הזה ברצינות – ואכן אין זה יותר מספין, אחד מני רבים – וגם אנשים מתייחסים אליו ברצינות. זה ויכוח מתיש – ובמחילה, תחסכו אותו ממני כאן. מעצבן שאנשים שכחו מה זו אמת והם צבועים בצבע מפלגתם.
מזכיר לי פעם ויכוח שהיה לי בפייסבוק עם איש ימני אחד. בסופו של דבר הוא אמר לי במפורש שאני צודק, אך הוא לא יוכל לומר זאת, כי זה יפגע בקו של המפלגה. יותר לא הגבתי. מה הנאמנות העיוורת הזו? מדוע אי אפשר לומר, תפיסתי ימנית, אך איני שותף לשקרים המגוחכים שמפיצים שם? זה מצער אותי מאוד.
וכך אני רואה שורה ארוכה של נציגי ליכוד מופיעים בתקשורת ומגבים את הספינים השקריים, כולם באותן מילים, על פי אותו דף מסרים. אז הבעיה היא לא רק ביבי, אלא כל מפלגת הליכוד! וכחול לבן רוצים לשבת איתם. עם מי תשבו? עם מירי רגב? עם אמיר אוחנה? עם כל מגבי השחיתות והשקרים?
הליכוד צריך לעבור כיבוס רציני ועד אז הוא מוקצה מחמת מיאוס כולו. וחששי הגדול הוא שאכן יצליח לתפוס שוב את השלטון. אז באמת הלך עלינו. רק תיזכרו בכל חוקי העוועים שניסו לחוקק בעבר. לא מספיק מזכירים את זה בקמפיין כחול-לבן המדשדש. ומצד שני – אני לא רואה כל ממשלה אפשרית בראשות כחול לבן, כפי שכבר ציינתי בעבר.
לכן ייאושי, אבל לפחות פרקתי. ואם אתם אנשי ימין, עשו טובה – וקחו את זה בקלות. במילא אין השפעה למה שאני, או כמעט כל אחד אחר, כותבים בפייסבוק. זו סתם הוצאת קיטור.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s